ZVYKNĚTE SI BÝT ZDRAVÍ A VE FORMĚ!

VYPĚSTUJTE SI ZDRAVÉ ZVYKY.

Pycnogenol®

Nadějný výtažek z kůry pobřežní borovice.

Můj favorit


Jedním z mých oblíbených produktů je Pycnogenol®, který osobně spolu s výtažkem rostliny perilla frutescens používám především k tlumení alergických projevů v pylové sezóně (u mne konkrétně trávy, tzn. potíže začínají cca v červnu). Užívám jej ale i několikrát ročně preventivně.

Ohledně Pycnogenolu® probíhá relativně intenzivní výzkum. Dle EFSA ale není zatím prokázaná přímá souvislost mezi užíváním pycnogenolu a výrobcem navrhovanými zdravotními tvrzeními. Předložené studie podle tohoto úřadu nebyly z různých důvodů dostatečně průkazné. Panel tedy nedoporučil evropské komisi zařadit tato tvrzení mezi autorizovaná. Doufejme, že tato situace je pouze dočasná a účinnost této suroviny se podaří odpovídajícím způsobem doložit. Osobně ale považuji tento produkt za natolik zajímavý, že jej i přes výše uvedenou skutečnost pravidelně konzumuji.

Pochopitelně zde hovořím o Pycnogenolu® strong, produktu společnosti Finclub.

Pine tree. Photo by Veronica Lorine.

Příběh kůry borovice


Jelikož francouzský cestovatel Jacques Cartier a jeho posádka poznali díky indiánům z kmene Irokézů pozitivní účinky vývaru z kůry jehličnanů již v roce 1534, je důvod se domnívat, že se používala pro zdravotní účely ještě před tím. Mnoho členů Cartierovy posádky vděčilo tomuto vývaru za přežití kurdějí.

Při návštěvě Kanady se o tomto příběhu více než čtyři sta let poté dozvěděl další Francouz, vědec Jacques Masquelier. V roce 1950 se mu podařilo izolovat z kůry borovice soubor bioflavonoidů, který nazval pycnogenolem. V současné době je držitelem patentu pro tento název společnost Horphag.

Od té doby se používá zavedený postup k získání Pycnogenolu z kůry francouzské pobřežní borovice, který je výborně rozpustný ve vodě, neobsahuje těžké kovy, zbytky rozpouštědel, prostě nic špatného.

Jacques Cartier a Hochelaga

Proč si naši klienti Pycnogenol® strong pořizují?


Protože mám tu možnost, ptám se pravidelně členů a zákazníků Finclubu co od tohoto produktu očekávají. Mezi nejčastější odpovědi patří např.: průběžná péče o cévní systém, odstranění drobných žilek v obličeji, zlepšení stavu při potížích s křečovými žilami, udržení rozumné hladiny volných radikálů, zmírnění potíží u alergií, zmírnění škodlivých účinků slunečního záření apod.

Při zpětné vazbě po dobrání zvolené dávky preparátu mi nezanedbatelné procento těchto uživatelů hlásí subjektivní zlepšení u daných problémů.

A salesman and a customer. Photo by Clay Banks.

Aktuální příspěvky: